INDYWIDUALNE WARSZTATY STUDYJNEJ FOTOGRAFII PORTRETOWEJ

Patrzymy czasem na zdjęcia innego fotografa i zastanawiamy się: jak on/ona to zrobił? Jak oświetlił, czego użył, jakiego źródła światła, jakich modyfikatorów…? W jaki sposób obrobił to zdjęcie – i jak wyglądało przed?

Jeśli patrząc na nasze zdjęcia zadajesz sobie podobne pytania to nasze warsztaty są dla Ciebie.

Dlaczego indywidualne? Bo każdy ma inne pytania, inne oczekiwania, inny poziom wiedzy i doświadczenia. 8 godzin teorii i praktyki tylko dla Ciebie w naszym studio.

My – dwoje fotografów pracujących w studio razem – pokazujemy jak przeprowadzamy sesję krok po kroku, opowiadamy o świetle, odpowiadamy na Twoje pytania. W pewnym momencie zamieniamy się rolami – to Ty fotografujesz i komunikujesz się z modelką.

Modelka – najlepiej, aby była to Twoja żona, pełnoletnia córka, przyjaciółka, siostra… Może być w ciąży ? A dlaczego nie zawodowa modelka? Dlatego, że w większości przypadków pracujemy ze „zwykłymi” dziewczynami a nie zawodowymi modelkami. A praca z osobą nie mająca nic wspólnego z modelingiem jest zdecydowanie inna niż praca z zawodową modelką. Na warsztatach chcemy Ci pokazać jak pracujemy z osobą “nieobytą” z pozwaniem, jak ją „pozujemy”, jak przekazujemy jej to, do czego na zdjęciu dążymy.

Wizażystka – obecna jest podczas całego naszego spotkania, aby, kiedy zmieniamy stylizację naszej modelki, zmieniać także, w miarę potrzeby, jej makijaż czy fryzurę.

W trakcie spotkania zapewniamy kawę, herbatę, soki oraz obiad.

W koszcie warsztatów uwzględnione są konsultacje przed i po warsztatach.

Możesz otrzymać od nas także wszystkie pliki RAW, które powstaną podczas warsztatów (w przypadku publikacji prośba o wzmiankę, że zdjęcia powstały podczas warsztatów w ADStudio).

Na warsztatach fotografujemy aparatem Hasselblad H6d100c lub Twoim aparatem. Aparat podpięty jest do komputera z monitorem 27”, tak więc od razu na bieżąco możemy zdjecia omawiać, korygować ustawienie modelki czy światło…

Koszt: 3000 pln netto.

Jeśli chcesz także dowiedzieć się także w jaki sposób pracujemy nad obróbką zdjęć krok po kroku – innego dnia możemy umówić się na 4-ro godzinne warsztaty z obróbki zdjęć – minimum dwóch z tych, które powstały podczas sesji warsztatowej. Podczas obróbki zdjęć wykorzystujemy program Hasselblad Phocus oraz Adobe Photoshop.

Koszt warsztatów z obróbki (jako dodatek do warsztatów fotografii studyjnej) to 500 pln netto.

Przykłady fotografii jakie powstały podczas warsztatów:

zdjecie całej sylwetki kobiety na białym tle

klimatyczny czarno-biały portret kobiety

portret kobiety

I jak wyglądają takie warsztaty – mały backstage:

zdjęcia zza kulic z warsztatów fotograficznych