z bloga:

 

Witamy na naszej stronie poświęconej kobiecej fotografii portretowej. Nazywamy się Agnieszka i Dagmar Łosowscy a fotografią zajmujemy się już od wielu lat – najpierw oddzielnie, a od kilku lat razem. Fotografia jako zawód, u obojga nas,  wyrosła z hobby – a to chyba najlepsze doświadczenie jakie każdy fotograf może wnieść do swojej pracy.

W zdecydowanej większości przypadków fotografujemy razem – dzięki temu możemy spojrzeć na naszą modelkę z dwóch różnych punktów widzenia – kobiecego i męskiego. Powstają wtedy zupełnie inne zdjęcia! Fotografowanie we dwie osoby ma także inne korzyści – podczas gdy jedno z nas skupia się na kadrze, kompozycji zdjęcia, pozie i mimice modelki, drugie może skupić się na oświetleniu, które w naszych fotografiach odgrywa bardzo ważną rolę. Czasami do oświetlenia modelki oraz scenografii/tła używamy aż do dziesięciu studyjnych lamp błyskowych. Taka ich ilość wymaga dużej precyzji oświetlenia – czasem liczą się milimetry. Dlatego też podczas sesji fotograficznej w ADStudio, nawet tej najdłuższej, trwającej do trzech godzin, niemożliwe jest wykonanie bardzo wielu zupełnie różnych ujęć. Zazwyczaj podczas takiej sesji zdjęciowej powstaje kilka (sześć – osiem) różnych kadrów. Samych zdjęć wykonujemy wtedy około 150-200.Ustawienie świateł, dopieszczenie pozy, mimiki modelki – dla jednego kadru – może trwać nawet 30 – 40 minut!

W większości przypadków sesje zdjęciowe odbywają się w studio, a nasze studio fotograficzne znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji – przy Placu Politechniki w Warszawie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy sesję fotograficzną wykonali w Twoim domu, w wynajętym pokoju hotelowym/restauracji czy w plenerze. Studio fotograficzne ma jednak tę zaletę, że cały sprzęt fotograficzny, oświetleniowy i komputerowy mamy na miejscu. A niemożliwe jest zabranie choćby jego połowy ze sobą np. w plener…

Chcemy, aby sesja fotograficzna w ADStudio była dla Ciebie nie tylko „zdjęciami u fotografa”, nawet tego najlepszego ?. Chcemy, aby było to wyjątkowe przeżycie samo w sobie, doświadczenie, które będziesz długo i mile wspominała, nie tylko ze względu na piękne fotografie, które otrzymasz, pokazujące jaką piękną kobietą jesteś! Ale także ze względu na atmosferę panującą podczas sesji, nutkę pozytywnego podenerwowania, ze względu na poczucie bycia piękną i wyjątkową. Abyś podczas sesji – u obcych przecież osób – nie czuła się skrępowana, kilka dni przed terminem sesji spotykamy się w naszym studio aby się poznać, abyś opowiedział nam o swoich oczekiwaniach, ewentualnym pomyśle na zdjęcia, powiedziała co Ci się podoba. My z kolei doradzimy Ci co przynieść na zdjęcia – jaką garderobę, dodatki, jak się do sesji przygotować. W dniu sesji, przy kawie/herbacie, obejrzymy ubrania i dodatki, które ze sobą przyniosłaś i wspólnie zdecydujemy które z nich najlepiej pasują do ułożonego po spotkaniu planu sesji. A ponieważ jesteśmy ludźmi otwartymi i wesołymi, atmosfera na sesji jest luźna i odprężająca.

Nie musisz się o nic martwić – o to, że nie umiesz pozować, że źle wychodzisz na zdjęciach, że może masz gdzieniegdzie wałeczki czy kilka zmarszczek… Fotograf jest od tego, aby wiedział jak Cię „upozować”, żebyś wyszła na zdjęciach najlepiej jak to możliwe. Może to buńczuczne i nieskromne co powiem, ale zdjęcia z sesji u nas prawdopodobnie będą najlepszymi zdjęciami jakie kiedykolwiek miałaś wykonane… Jeśli jeszcze tego nie wiesz, przekonasz się, jaką piękną i seksowną kobietą jesteś. To jest trochę jak terapia – Twoja samoocena poszybuje w górę! ? Na dowód tego zacytuję nasza modelkę Kasię, która jakiś czas temu miała buduarową sesję u nas: „Dziękuję Wam, że mogłam się poczuć tak bardzo seksownie . Nie do końca wierzyłam, że taka sesja może dowartościować i sprawić, że poczuję się bardziej kobieco. Uwierzyłam jak zobaczyłam zdjęcia :)”

W naszej pracy skupiamy się na fotografii portretowej – kobiecej (w tym także fotografii ciążowej) oraz biznesowej (tu liczną grupę stanowią panowie ? ). Fotografii biznesowej poświęciliśmy jednak odrębną stronę internetową: www.businessphoto.expert , na którą również zapraszamy.

Agnieszka i Dagmar.